fbpx

MesoNutrilift

Ana Sayfa / MesoNutrilift

MesoNutrilift “SomonDNA Plus” Gençlik Aşısı

Olgun ciltler ve / veya stres, toksin ve yaşlanma süreci neticesinde canlılığını kaybetmiş ciltler için hazırlanmış bir karışımdır. Kılcal mikro dolaşımı artırır ve cilde yumuşaklık, pürüzsüzlük ve genç bir görünüm kazandırmak için gerekli olan nem ve besinleri sağlar. Yüz ve vücut üzerinde etkilidir. Bu ürün cilde yeniden canlılık, parlaklık, dayanıklılık ve gençlik ışıltısı kazandıracak güçlü bir antioksidandır.

Hyaluronik asit, 10 mg / ml, 1.800 KDAL; bu ürün özellikle cilt hidrasyonunu optimize etmek için geliştirilmiştir. Cildin nem ihtiyacını karşılar ve su kaybını önler.

Magnezyum glukonat, karbonhidrat ve protein metabolizmasında enzimatik reaksiyonlar ve dokulardaki yapısal bütünlüğün korunması için oldukça gerekli bir metabolitidir. Hücresel düzeydedir; nörotransmitter olarak hareket eder ve kas gevşemesini kontrol eder. Kalsiyum emilimine ve kollajen sentezini düzenlemeye yardımcı olur.

Kalsiyum glukonat; vücudumuzda büyük miktarlarda mevcuttur. Bu mineral nöromüsküler aktivitede yer almaktadır. Hücre zarından besin geçişine destek olur.

Potasyum glukonat; sodyum ile birlikte, hücresel asit-baz stabilitesinde, su ve iyon dengesinde önemli rol oynar; hücre zarında konsantrasyon gradyanı oluşturarak iyonik dengeyi düzenler.

Sodyum glukonat; ekstraselüler sıvı ve hücrelerde yer alan en önemli iyondur. Temel olarak, hücrede beslenme ve atık süreçlerini düzenlemek ve asit / baz dengesini ayarlamak için kullanılır.

Retinol palmitat veya A vitamini; cildin görünümünü iyileştirme yeteneğine sahiptir. Mikro peeling (soyma) işleminde kullanılır, hücre yenilenmesini arttırır.

Bu özelliklerinden dolayı antiaging uygulamalarında kullanılır; kırışıklıkların ve ifade çizgilerinin tedavisinde ve yağlı ciltlerdeki sebum dengesinin sağlanmasında oldukça etkilidir.

Askorbik asit ya da C vitamini; kolajen sentezi için gerekli amino asitlerin sentezinde görev alır. C ve E vitaminleri en çok bilinen ve sağlık için oldukça önemli olan antioksidanlardır. Hücrelerde oluşan ve hasara neden olabilecek serbest radikalleri nötralize eder.


Alfa – tokoferol ya da E vitamini;
 bağ doku hücreleri içerisinde bulunur, epitel oluşumunu ve aktivitesini destekler ve protein, karbonhidrat ve yağ metabolizmasında görev alır. Aynı zamanda bir antioksidan görevi görür ve güneş ışınlarına karşı cildi korur.

Tiamin veya B1 vitamini; karbonhidrat transformasyon sürecinde çok önemlidir sinirsel iletimde ve oksijen metabolizmasında önemli görevler üstlenirler. Şişkinlikleri ve koyu halkaları azaltmak ve yaşlanma karşıtı etki göstermek gibi özellikleri vardır.

Riboflavin veya B2 vitamini; cildin, tırnakların, saçların ve mukozanın büyümesi, yenilenmesi ve sağlığı için gereklidir. Yüzde sebum salgılanmasını azaltır, böylece sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır.

Nikotinamid veya B3 vitamini; kollajen yıkımına karşı cildi korur, cildin nemini artırır ve güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi korur. Deskpantenol veya Vitamin B5 hücre yenilenmesini

destekler, cildi yeniler ve nemini artırır.

Piridoksin veya B 6 vitamini; karbonhidratların, proteinlerin ve lipitlerin sentezinde ve kırmızı kan hücrelerinin, hormonların oluşumunda önemli bir rol oynar. Ayrıca amino asitlerin yapısına katkıda bulunduğu için, antikorların üretimine de katılır. Hücrelerde sodyum ve potasyum dengesini korumaya yardımcı olur.

DMAE; hızlı bir şekilde cildin sıkılaşmasını sağlar ve görünümünü iyileştirir. Ayrıca diğer antioksidanların etkilerini artırır. Kas yapısınıdestekler, kırışıklıkların ve sarkmaların görünümünü azaltır.

Sodyum DNA; yüksek kapasitede su absorbe etme özelliği sayesinde cilt yüzeyini nemlendirir. Sodyum DNA uygulamasının oldukça etkin bir şeklide yaşlanma karşıtı etki gösterdiği ve cilt dokusunu yumuşatma yönündeki etkileri kanıtlanmıştır.

Arjinin; hücre bölünmesi ve kollajen sentezi süreçlerinde önemli bir rol oynar.

Aspartik asit; RNA ve DNA nın fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerekli olan bir aminoasittir. Ayrıca, immünoglobülin ve diğer antikorların üretimi için de gereklidir.

Prolin; kollajen oluşumunu arttırarak cilt dokusunu geliştirir. Kollajen, % 15 prolin içerir.Hidroksiprolin; kollajenin temel bileşenidir ve kollajen stabilitesi açısından oldukça önemlidir.

Biotin – Vitamin H ( Suda çözünen ); Hücresel düzeyde metabolik fonksiyonu sayesinde, canlandırıcı bileşen olarak etki gösterir.

AKTİF MADDELER

Hyaluronik Asit, 4 Mineral, 9 Vitamin, 4 Amino Asit, Sodyum DNA(SomonDNA), DMAE

ENDİKASYON

Antioksidan, Yaşlanma Karşıtı, Canlandırma ve Detoks etkisi yaratma amaçlı uygulamalar.

PROTOKOL,

Yoğun Tedavi: 10 günde bir 1 – 4 seans (Seans sayısı cildin ihtiyacına bağlı olarak değişkenlik gösterir.); 3 ayda 1 koruma seansı önerilir.


KULLANMA TALİMATI:

Profesyonel kullanım içindir. Topikal kullanım, elektroforez, iyontoforez, elektroporasyon ile transdermal mezoterapi için uygundur.

İÇERİK

Su, sodyum askorbat, peg-35 hint yağı, retinil hci, sodyum DNA, argilerine HCl, potasyum glukonat, magnezyum glukonat, sodyum glukonat , glisin, aspartik asit, prolin, palmitat, sodyum hyaluronat, niacinamide pantenol, dimetilmea, tokoferil asetat, tiamine nitrat, sodyum riboflavin phosophate, piridoksin hidroksiprolin, biyotin, metilsilanol mannuronate, sodyum benzoat, potasyum sorbat

~ %100 steril – 5 x 5 ml flakon – 5 x 10 ml flakon